Šeši žingsniai baltesnių dantų link

Dantys mums padeda ne tik kalbėti ar kramtyti, bet taip pat gali nulemti pirmąjį įspūdį, kurį žmonės susidaro pirmą kartą mus pamatę. Jeigu norite, kad jūsų dantys būtų ne tik sveiki, bet ir perlų baltumo, laikykitės žemiau pateiktų patarimų:

1. Laikykitės „Baltų dantų” mitybos principo

Viskas, ką valgote palieka pėdsaką ant dantų. Jei geriate daug raudono vyno, juodosios arbatos ar rūkote, nenustebkite, jei dantys pradės tamsėti. Neigiamą poveikį dantims taip pat daro nealkoholiniai angliarūgštės prisotinti gėrimai, įvairūs padažai ir tamsios spalvos sultys. Jeigu jūsų pamėgti maisto produktai yra tamsios spalvos, labai tikėtina, jog ant dantų netrukus pasirodys tamsesnės dėmės. Tačiau nėra padėties be išeities. Štai jums keletas patarimų, kurių laikydamiesi apsaugosite dantis nuo tamsesnių dėmių atsiradimo:

  • Suvalgę maisto produktų ar išgėrę gęrimų, galinčių pakenkti dantų baltumui, nedelsdami kruopščiai išsivalykite dantis.
  • Pasitarę su savo odontologu, reguliariai naudokite dantis balinančias priemones.
  • Venkite produktų, nuo kurių ant dantų gali likti patamsėjusios dėmės. Vartokite juos tik tada, kai turite galimybę iškart išsivalyti dantis. Jeigu dantų šepetėlio su savim neturite, desertui rinkitės obuolį.

2. Valydamiesi dantis niūniuokite

Tam, kad išvalytumėte visas apnašas ir burnoje knibždančias bakterijas, reikia mažiausiai dviejų minučių. Valydamiesi dantis turėkite po ranka laikrodį ar naudokitės žadintuvu, kad įsitikintumėte, jog valote dantis mažiausiai 2 minutes. Tačiau laikas prabėgs kur kas greičiau, jei išsirinksite jums patinkančią melodiją, kuri trunka ne trumpiau nei 2 minutes, ir valysite dantis niūniuodami, kol melodija pasibaigs.

Laikykite dantų šepetėlį taip, lyg laikytumėte pieštuką

Ar jūsų dantų šepetėlis atrodo taip, lyg juo būtų šveičiamas automobilis? Jei taip, greičiausiai valydamiesi dantis per stipriai spaudžiate dantų šepetėlį. Dantų valymas spaudžiant dantų šepetėlį iš visų jėgų nėra geriausias būdas nuvalyti dantų apnašas ir akmenis. Efektyviausiai išvalysite dantis dantų šepetėlį laikydami 45 laipsnių kampu ir valydami švelniais sukamaisiais judesiais. Laikykite dantų šepetėlį taip, lyg laikytumėte pieštuką, kad nespaustumėte dantų šepetėlio pernelyg stipriai.

3. Kasdien išgerkite po puodelį arbatos

Flavanoidai ir kitos medžiagos, kurių gausu arbatoje, apsaugo dantų paviršių nuo bakterijų kaupimosi ir neleidžia formuotis medžiagoms, turinčioms įtakos ertmių dantyse atsiradimui.  Arbatoje taip pat gausu fluorido.

4. Reguliariai keiskite dantų šepetėlį

Keiskite įprastus dantų šepetėlius ar elektrinių dantų šepetėlių galvutes kas 2–3 mėnesius. Dantų šepetėlį būtina dažnai keisti, nes jame kaupiasi visos bakterijos, kurias pašalinate nuo dantų paviršiaus.

5. Naudokite alkoholio neturintį burnos skalavimo skystį

Daugelio be recepto parduodamų burnos skalavimo skysčių sudėtyje yra per daug alkoholio, kuris gali išsausinti burnos gleivinę ir sudaryti palankias sąlygas bakterijų dauginimuisi. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, jog burnos skalavimo skysčių, kurių sudėtyje yra alkoholio, naudojimas gali padidinti riziką susirgti burnos ertmės vėžiu. Rinkdamiesi burnos skalavimo skystį būkite itin atidūs ir išrankūs.